Yıllardır yorulmadan kalite taşıyoruz...

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

1946 yılında Mardin’de bir aile şirketi olarak kurularak ilk taşımalarımızı Chevrolet ve International marka ithal kamyonlarla gerçekleştirdik.

1948 yılında Federal marka kamyonlarla filomuzu genişlettik.

1952 yılında yüksek tonajlı Büssing marka kamyonlarla yurtiçi nakliye faaliyetlerimizi arttırarak devam ettirdik.

1960 yılında marka değişikliğine giderek Thames marka İngiliz kamyonlarla filomuzdaki araç sayısını arttırdık. Bu yıllarda Türkiye’nin dört bir yanına ağırlıklı olarak tahıl ve bakliyat taşımacılığı yaparak yerli çiftçi tarafından en çok tercih edilen nakliye firmalarından biri olduk.

1974 yılında Mardin’de faaliyetlerini gerçekleştiren Çimento Fabrikası’nın ihracat yüklerini Irak’a taşımaya başlayarak ilk yurtdışı taşımalarımızı yaptık. O yıllarda, günde 1500 tona varan yüksek tonajlı ihracat taşımalarımızı gerçekleştirdik.

1978 yılında yetki belgemizi aldıktan sonra filomuzun kapasitesini genişleterek yurtdışı hizmet ağımızı genişlettik.

1982 yılında teşvik belgesi ile filomuzun genişlettik. Yine bu yılda yolcu taşımacılığı alanında da faaliyetlerimize başlayarak “Özmartur” otobüs şirketini kurduk.

1990 yılında Ortadoğu ihracatlarının sayısındaki ciddi azalma nedeniyle şirket faaliyetlerimize Mersin’de devam etme kararı aldık.

2000’li yıllardan itibaren araç filomuzu tamamen değiştirerek kapalı kasa araçlara geçiş yaptık. Son model ve en yeni teknolojiyle donatılmış tamamı Volvo marka olan araçlarla ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine ithalat ve ihracat taşımalarımızı, uzman teknik kadromuzla beraber tecrübe ve bilgi birikimimizi de katarak devam ettirmekteyiz.

FOTO GALERİ

Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda